3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون

3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون

3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون.ترفند های تست سلامت و خرابی باتری گوشی موبایل اندرویید و آیفون بسیار مناسب برای مواقعی مانند؛ خاموش شدن ناگهانی موبایل، داغ شدن زیاد، خالی شدن سریع باتری و مشکلاتی از این قبیل است. …
سلامت باتری گوشی اهمیت ویژه ای دارد چون گوشی همراه بدون باتری دقیقا یک اسباب بازی بیش نیست، به همین تست باتری موبایل شما را در کشف مشکلات باتری و حفظ سلامت آن کمک خواهد کرد. از کارایی و ظرفیت باتری موبایل به مرور زمان کاهش می یابد تا جایی که ممکن است گوشی روشن نشود یا در کار ما اختلال ایجاد کند. در این مقاله تیم تیکاسل قصد دارد درباره تست سلامت باتری موبایل و علائم نشان دهنده خرابی باتری موبایل با شما صحبت کند،
برای اینکه بدانید باتری گوشی اندورید یا آیفون شما در چه وضعیتی است و میزان ظرفیت و کارایی آن را چک کنید، تست سلامت باتری موبایل ضروری است. با این تست، نه تنها از میزان سلامتی باتری آگاه می شوید بلکه می توانید مشکلات یا برنامه هایی که باعث کاهش عمر آن می شوند را شناسایی و کنترل کنید.

3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون

تست سلامت باتری موبایل های سیستم عامل اندروید به دو صورت برنامه های نرم افزاری و کد سلامت انجام می شود. با نصب برنامه های شخص ثالث مانندAccucbattery می توانید خیلی راحت وضعیت بتری خود را چک کنید.apple

تست سلامت باتری موبایل با برنامه Accubattery
قطعا بهترین برنامه برای تست سلامت باتری موبایل، Accubattery است و شما می توانید از طریق پلی استور یا کافه بازار این برنامه را دانلود کنید. پس از نصب، صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که اطلاعاتی درباره قابلیت ها و امکاناتی که این برنامه می تواند برای شما فراهم کند ارائه می دهد. قابلیت هایی که این برنامه ارائه می دهد عبارتند از:
یکی از مهم ترین قابلیت های این برنامه تنظیم هشدار برای شارژ شدن است. برنامه نویسان Accubattery ادعا می کنند که بهترین مقدار برای شارژ شدن 80% است به همین دلیل مقدار پیش فرض برنامه 80 است اما شما می توانید این عدد را به هر میزانی که دلتان می خواهد تغییر دهید. وقتی باتری به این عدد رسید به شما هشدار داده خواهد شد تا آن را از برق بکشید.
این برنامه زمان دقیق باقی مانده تا پایان شارژ را به شما نشان می دهد. بنابراین برای این مدت می توانید برنامه ریزی کنید تا به باتری گوشی فشار نیاید.
میزان باتری که هر برنامه مصرف می کند را به طور دقیق نشان می دهد در نتیجه شما می توانید استفاده از برنامه هایی که باتری زیادی مصرف می کنند را کنترل کنید.
یکی دیگر از اقدامات accubattery در جهت تست سلامت باتری موبایل، تخمین میزان دقیق ظرفیت باتری است. این نرم افزار ظرفیت باتری موبایل را امندازه می گیرد و اگر ظرفیت باتری کاهش پیدا کند یعنی باتری در حال خراب شدن است.
یکی از ویژگی های عالی و منحصر به فرد در نرم افزار Accubattery شناخت شارژر مناسب گوشی است. اگر از شارژر مناسب باتری استفاده نکنید؛ به مرور زمان باتری خراب می شود.

3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون
3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون

برنامه های دیگر برای تست سلامت موبایل
Clean master یک نرم افزار رایگان است که مقدار باتری مصرفی توسط تمام برنامه های گوشی را نشان می دهد. هر چقدر برنامه های سنگین که حجم باتری را می خورند در موبایل بیشتر باشد، باتری هم زودتر به مشکل می خورد. همچنین این نرم افزار حجم اضافی را از حافظه موبایل شما پاک می کند.
GSam monitor هم یکی دیگر از برنامه های تست سلامت باتری موبایل است که بیشتر روی میزان باتری و برق مصرفی توسط نرم افزارها تمرکز می کند. با کمک GSam monitor می توانید ببینید که کدام نرم افزارها باتری را سریع تر و بیشتر از بقیه مصرف می کنند.

روش تست سلامت موبایل از طریق کد سلامت سامسونگ، شیائومی و هواوی
بسیاری از موبایل های هوشمند مانند سامسونگ، هواووی و شیائومی کدهای مخفی دارند که میزان سلامت باتری و دیگر ویژگی های موبایل را به کاربرانشان اطلاع می دهند. اگر شما گوشی موبایل سامسونگ داشته و قصد تست سلامت باتری موبایل با این تکنیک را دارید می توانید کد *#0*# را بفرستید. با فرستادن این کد، صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که اطلاعاتی درباره ورژن گوشی، صفحه نمایشگر، بخش service mode وغیره به شما میدهد.
برای مثال کد *#1234# اطلاعات ورژن گوشی شما را می دهد.
سریال موبایل را نشان می دهد.
کد *#0011# اطلاعات service mode را به شما ارائه می دهد.
تست سلامت باتری موبایل در گوشی های آیفون به چه صورت است؟
گوشی های آیفون برای تست سلامت باتری موبایل راه بسیار آسان تری را نسبت به گوشی های اندرویدی دارند، زیرا دیگر نیازی به استفاده از برنامه های شخص ثالث ندارند. کافیست به منوی تنظیمات مراجعه کنید، سپس در بخش battery روی زیر مجموعه batterylife کلیک کنید. این شاخص عددی بین 0 تا 100 است که بیانگر میزان سلامتی باتری است. 100 نشان دهنده باتری تازه و عدد زیر 50 نشان دهنده باتری خراب می باشد. اگر عدد batterylife گوشی شما بین 80 تا 95 بود یعنی باتری موبایل شما در وضعیت خوبی به سر می برد.

3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون
3 تست سلامت باتری گوشی اندروید و آیفون

علائم نشان دهنده خرابی باتری موبایل
اگر شما به راحتی از گوشی همراه خود استفاده می کنید یعنی باتری موبایلتان سالم است، اما اگر علائمی که در ادامه نام می بریم را دیدید؛ یعنی باتری گوشی خراب است و به تست سلامت باتری موبایل و چه بسا تعویض باتری موبایل نیاز خواهید داشت. بیشتر این علائم را می توان در دستگاه تستر باتری موبایل نیز یافت.
اگر باتری گوشی تغییر شکل داده بود و یا ورم کرده بود یعنی دیگر کار از تست سلامت باتری موبایل گذشته و باتری صد در صد خراب است و حتما باید از یک باتری جدید استفاده کنید.

داغ شدن بیش از اندازه گوشی در شارژ
گوشی های همراه همیشه در حین بازی یا استفاده از برنامه های پر حجم داغ می کند اما اگر هنگام شارژ یا وقت های دیگر بدون استفاده از برنامه های سنگین باز هم گوشی شما داغ کرد، به احتمال زیاد نشانه خراب بودن باتری است.

خاموش و روشن شدن خود به خود موبایل
شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که موقع کار با تلفن همراه خود ناگهان گوشی خاموش می شود. این اتفاق دلایل زیادی می تواند داشته باشد که خرابی باتری یکی از شایع ترین و مهم ترین دلایل آن است.

افت ناگهانی شارژ باتری
اگر موبایل خود را 100% شارژ کرده اید اما بعد از یک ساعت با اینکه استفاده چندانی از آن نکرده اید، شارژ آن به 30% میرسد یعنی باتری مشکل دارد.

روشن ماندن گوشی فقط هنگامی که به شارژر متصل است
یکی از رایج ترین علائم نشان دهنده خرابی باتری موبایل، روشن ماندن گوشی همراه فقط در زمان شارژ شدن است. به عبارت بهتر باتری قدرت ذخیره انرژی الکتریکی را ندارد و فقط وقتی به شارژر متصل است می تواند کار کند.

اختلال در شارژ
شاید تا به حال پیش آمده باشد که گوشی خود را به شارژ وصل کرده اید اما مدت زیادی بتا اتمام آن طول کشیده است یا اینکه باتری اصلا شارژ نمی شود، دلیل این اتفاق خرابی باتری موبال است.

هنگ کردن بیش از حد
هنگ کردن گوشی می تواند منشا متفاوتی داشته باشد، مانند؛ تمام شدن حافظه داخلی یا استفاده از برنامه ها و بازی های سنگین. اما خرابی باتری موبایل هم می تواند گاهی باعث هنگ کردن بیش از اندازه باتری موبایل بشود.

حرف آخر
تست سلامت باتری موبایل یکی از اقدامات ضروری پس از خرید موبایل است. تست سلامت باتری موبایل اطلاعت مهم و کاربردی را درباره نرم افزارها ی عملکرد باتری می دهد و این امکان را برای شما فراهم می کند تا سریع تر متوجه مشکلات موبایل خود شوید و در نهایت سریع تر این مشکلات را برطرف کنید. امیدواریم راحل های ما درباره تست سلامت باتری موبایل اندروید و آیفون برای شما مفید بوده باشد

مقالات مرتبط

آیفون ۱۴ کی میاد؟ آخرین اخبار از آیفون ۱۴

آیفون ۱۴ کی میاد؟ آخرین اخبار از آیفون ۱۴.شرکت اپل هر سال از جدیدترین گوشی [...]

باتری گوشی موبایل چقدر باید شارژ شود

باتری گوشی موبایل چقدر باید شارژ شود باتری تلفن همراه خود را تا چند درصد [...]

4روش برای نابود کردن باتری گوشی

4روش برای نابود کردن باتری گوشی با شرکت تیکاسل همراه باشید در این میان انجام [...]

باتری لیتیوم پلیمر چیست؟

باتری لیتیوم پلیمر چیست؟باتری لیتیوم پلیمر (Li-Po) یک باتری قابل شارژ است که در آن [...]

با کدهای مخفی موبایل آشنا شوید

با کدهای مخفی موبایل آشنا شوید تقریبا تمام اپراتورهای تلفن همراه در جهان کدهای ویژه‌ای [...]

اهمیت شارژر در آیفون

اهمیت شارژر در آیفون این بار با مقاله ای برگشتیم که برای آیفون دار ها [...]

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟بسیاری از افزاد هنوز هم زمان استفاده [...]

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی.گوشی های هوشمند به یکی از اجزای [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *