خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده و در حالت استند بای

خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده و در حالت استند بای

خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده و در حالت استند بای بدون استفاده، صفحه خاموش و حتی بدون دلیل منطقی، چه دلایلی دارد. چگونه می توانیم این مشکل را حل نمایید و کاری کنیم، حداقل باتری از شب تا صبح، الکی خالی نشود.

خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده و در حالت استند بای

چرا باتری موبایل خیلی سریع در حال تخلیه شدن است؟ حتی در حالت استراحت یا استند بای و بدون اینکه از گوشی موبایل استفاده بشه! بیشتر افراد نیز از خالی شدن باتری گشی از شب تا صبح بدون استفاده رنج میبرند. ما به عنوان فروشنده انواع قطعات موبایل؛ بارها این سوال را می شنویم. اگرچه دلایل مختلفی برای ایجاد خالی شدن بی دلیل باتری گوشی وجود دارد، اما موارد اصلی بیشتر در عادت های شما از استفادهی موبایل می باشد. اگر باتری تلفن شما در حالت استند بای و بلا استفاده نیز به سرعت شارژ خالی میکند، موارد اصلی که باید مراقب باشید چگونگی استفاده از موبایل و نحوه شارژ آن است. به عنوان مثال سعی کنید شارژ موبایل بین ۳۰ تا ۹۰ درص باشد و در هنگام استند بای نیز برنامه های اضافی را بسته و داده گوشی خود را خاموش کنید. این مقاله را جهت کسب اطلاعات کامل در رابطه با افزایش طول عمر باتری هنگام استند بای و بدون استفاده، مطالعه فرمایید.

خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده و در حالت استند بای
خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده و در حالت استند بای

دلایل خالی شدن شارژ گوشی بدون استفاده

برخی از این دلایل ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما بیشتر اوقات، تاثیر زیادی دارند، به ویژه هنگامی که موبایل خود را به تازگی خریداری کرده اید. این مشکلات بیشتر در مواقعی که شب تا صبح گوشی را کنار می گذارید و صبح میبینید شارژ آن تمام شده و یا وقتی بعده نهار و خواب نیم روزی با روشن کردن صفحه گوشی اخطار شارژ کم را میبینید، به وجود می آید و کاملا درک می کنیم چقدر آزار دهنده هستند.
وجود برنامه های اندروییدی پر مصرف و مضر
بررسی کنید چه برنامه هایی باتری Android را خالی می کنند. ابتدا بیایید بفهمیم دقیقاً چگونه باتری شما مصرف می شود. تلفن های Android، خوشبختانه این گزینه “Battery Usage” را دارند تا جزئیات مصرف باتری از آخرین شارژ را به شما نشان دهند. مسیر زیر را اجرا کنید:
روی تنظیمات کلیک کنید.
«درباره دستگاه» را پیدا کنید .
گزینه “باتری” یا “استفاده از باتری” را انتخاب کنید.
حال می توانید از چگونگی مصرف باتری توسط برنامه های نرم افزاری و قطعات سخت افزاری مطلع شوید.
برنامه هایی را که کاربرد کم و مصرف انرژی بالایی دارند را حذف کنید. چنانچه برخی برنامه ها با وجود مصرف بالای شارژ، کاربرد ضروری برای شما دارند؛ حداقل اعلان ها و پنجره های بازشو را از این برنامه ها خاموش کنید.
به هم ریختگی سیتم موبایل
دستگاه را دوباره راه اندازی کرده و دوباره شارژ کنید؛ ما معمولاً قدرت “راه اندازی مجدد” را دست کم می گیریم. حداقل ما می دانیم که می تواند یک راه حل موثر برای انواع نرم افزارها و مسائل مربوط به برنامه را اثبات کند.
راه اندازی مجدد برنامه های باز را پاک می کند، سیستم تلفن را تازه می کند و نشت حافظه را به اوج می رساند. همه اینها در نهایت به افزایش دوام باتری در Android کمک می کند. بنابراین فراموش نکنید که این ترفند را امتحان کنید. دستگاه خود را دوباره راه اندازی و سپس آن را کاملاً شارژ کنید.
ستفاده از چندین برنامه را کاهش دهید

واقعیت را بپذیریم؛ برخی برنامه های تلفن همراه غیرقابل اجتناب هستند. از بانکداری تلفنی گرفته تا خرید آنلاین و گپ های ویدئویی گرفته تا گشت و گذار اجتماعی، که همچنان بخشی جدایی ناپذیر استفاده ما از دستگاه گوشی موبایل هستند. اما داشتن تعداد زیادی از آنها ممکن است منجر به مشکل سریع شارژ باتری آندروید شود. برنامه ها برای به روزرسانی داده و باتری مصرف می کنند. علاوه بر این، آنها اعلان ها را مرتباً ارسال می کنند و باعث می شود از شارژ باتری تلفن شما کم شود. در نتیجه، باتری تلفن حتی در حالت استند بای و بدون استفاده (صفحه خاموش) سریعتر از حد معمول شروع به تخلیه می کند. بنابراین یک گزینه مناسب، نصب برنامه هایی است که خیلی از آنها استفاده نمی کنید.
تنظیمات صفحه نمایش را اصلاح کنید
اگر می خواهید مسئله از بین رفتن سریع باتری تلفن را برطرف کنید، در اینجا برخی از تنظیمات نمایشگر وجود دارد که پیشنهاد می کنیم انتخاب کنید. روشنایی صفحه را در سطح پایین نگه دارید. روشنایی خودکار را روشن نکنید. در عوض، آن را به صورت دستی در سطح پایین نگه دارید. تلفن های مدرن با نمایشگرهای AMOLED حالت تاریک را در برنامه های خاص و حتی در سطح سیستم امکان پذیر می کنند. برای صرفه جویی در مصرف انرژی باید این کار را انجام دهید.
مهلت زمان خواب و استند بای را کاهش دهید. با این کار صفحه نمایش شما بلا استفاده روشن نخواهد ماند. کوتاهترین مدت زمانی که می توانید انتخاب کنید ۱۵ ثانیه است، که به نظر خوب می رسد. اگر گوشی موبایل شما حالت همیشه روشن جهت نمایش ساعت و تاریخ دارد؛ آن را روشن کنید تا برای اطلاع از یاعت و برخی اعلانات مجبور به روشن کردن صفحه نمایش نشوید.
برنامه های در حال اجرا در پس زمینه
برخی از برنامه ها، حتی پس از بسته شدن، در پس زمینه به روز می شوند و باعث تخلیه سریع باتری موبایل در حالت استند بای می شود. اشتباه نخواهد بود که آنها را قاتل باتری گوشی با صفحه خاموش بنامید. بنابراین یکی از اصلی ترین کارهایی که باید در هنگام تخلیه سریع باتری آندروید انجام دهید بستن این برنامه های پس زمینه است.
همچنین بررسی کنید آیا هیچ برنامه ای از خدمات مکان استفاده می کند یا خیر. از طریق تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی می توانید این مورد را بررسی کنید. بررسی کنید و دسترسی به همه برنامه هایی را که به سرویس موقعیت مکانی نیاز ندارند غیرفعال کنید.
حالت صرفه جویی در مصرف برق را فعال کنید
حالت صرفه جویی در مصرف برق ، تمام خدمات و ویژگی های غیر ضروری دستگاه شما را غیرفعال می کند و بار زیادی را از دوش باتری خارج می کند. بخصوص زمانی که صفحه در حالت استند بای و استراحت است. با این کار؛ شارژ باتری موبایل مدت بیشتری کار کند. برای فعال کردن این حالت، به تنظیمات> باتری> صرفه جویی در باتری بروید.
برنامه ها و سیستم نرم افزار را به روز کنید
به روزرسانی برنامه ها و سیستم نرم افزاری گوشی موبایل به جدیدترین نسخه به عملکرد بهینه موبایل شما کمک می کند. برای به روزرسانی سیستم از طریق تنظیمات> درباره تلفن> به روزرسانی سیستم و همچنین می توانید از داخل پلی استور برنامه های نصب شده را مشاهده و بروزرسانی نمایید. هر زمان که آپدیت جدید دستگاه موبایل شما در دسترس قرار گرفت، بدون تامل آن را نصب کنید، چرا که باگ های موجود در دستگاه هوشمند شما را رفع، و نحوه مصرف باتری در حالت استراحت و بدون استفاده را بهینه کرده و در نتیجه باتری گوشی شما در حالت بدون استفاده و حتی استند بای بیشتر دوام می آورد.
چند مورد فوق را می توان با نرم افزار های بهینه ساز باتری موبایل، هندل کرد.samsung
تعویض باتری موبایل به عنوان راه پایانی
باتری موبایل تاریخ انقضا دارد! تمام باتری ها اگر بعد از ۲-۳ سال خرید تلفن، مسئله “خالی شدن سریع باتری موبایل” ایجاد شود، ممکن است زمان تعویض و خرید مدل جدید باتری موبایل فرا رسیده باشد. برای تأیید آن، از روش های تست سلامت باتری موبایل استفاده کنید. روی تنظیمات> درباره تلفن> وضعیت باتری کلیک کنید. اگر وضعیت “ضعیف” یا پیام دیگری به غیر از “شارژ کردن” را نشان می دهد، باید دستگاه خود را به یک مرکز خدمات تعمیر موبایل ببرید

مقالات مرتبط

آیفون ۱۴ کی میاد؟ آخرین اخبار از آیفون ۱۴

آیفون ۱۴ کی میاد؟ آخرین اخبار از آیفون ۱۴.شرکت اپل هر سال از جدیدترین گوشی [...]

باتری گوشی موبایل چقدر باید شارژ شود

باتری گوشی موبایل چقدر باید شارژ شود باتری تلفن همراه خود را تا چند درصد [...]

4روش برای نابود کردن باتری گوشی

4روش برای نابود کردن باتری گوشی با شرکت تیکاسل همراه باشید در این میان انجام [...]

باتری لیتیوم پلیمر چیست؟

باتری لیتیوم پلیمر چیست؟باتری لیتیوم پلیمر (Li-Po) یک باتری قابل شارژ است که در آن [...]

با کدهای مخفی موبایل آشنا شوید

با کدهای مخفی موبایل آشنا شوید تقریبا تمام اپراتورهای تلفن همراه در جهان کدهای ویژه‌ای [...]

اهمیت شارژر در آیفون

اهمیت شارژر در آیفون این بار با مقاله ای برگشتیم که برای آیفون دار ها [...]

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟بسیاری از افزاد هنوز هم زمان استفاده [...]

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی

راه حل زود تمام شدن باتری در گوشی شیائومی.گوشی های هوشمند به یکی از اجزای [...]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *